Tidlig på morgenen dukket det ett etter ett barn opp utkledd som prinsesser, superhelter, dyr/insekter og mye mye mer. Stemningen kunne tas og føles på etter hvert som flere barn kom til barnehagen.
Etter frokost var det flere som fikk malt ansiktet sitt, og alle samlet seg på Bjørkeriset for en felles samling. Der fikk alle som ønsket vist seg frem i de fine kostymene.
Når samlingen var over ble det karnevals(mini)røris. Her var både små og store med, og man kunne høre de lykkelige ropene på lang avstand.
Karnevals(mini)rørisen ble fulgt opp av "katta i sekken" hvor barna fikk slå på en pose. Lykken var stor da det viste seg å være godteposer i posen.
Før lunsj ble det litt mer ansiktssminking og barna koste seg med frilek frem til lunsj, som i år som i fjor var pølser :)
Med tanke på helgens hendelser har alle barna i dag fått ferske boller med krem og syltetøy til ettermiddagsmåltidet for å feire fastelavens.